مواد آتش‌بند-فایراستاپ

درزگیر آتش‌بند منبسط شونده
(Intumescent Sealant)

درزگیر منبسط شوند برای درگیری مفاصل و شکافهای موجود در دیوار، پارتیشنها، جداره های درزهای ضد آتش و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده با توجه به استانداردهای BS 476:Parts 20 & 22:1987 و BS EN 1366-4 تست شده است. درزگیر منبسط شونده FS23A میتواند در مقابل آتش با توجه به عرضی در حد ۳۰ میلی‌متر، تا چهار ساعت مقاومت کند. علاوه بر آن از این ماده میتوان به عنوان درزگیر صوتی هم استفاده به عمل آورد. اندیس کاهش میزان صوت آن (Rw) تا حد ۵۷ دسی بل است البته این مقدار بستگی به نوع ساخت و ساز، میزان عایق بندی صوتی مورد نیاز و اندازه مفصل هم دارد. این درزگیر، مسیر حرکت دود و گاز را هم مسدود میکند.

ترکیب آتش‌بند
(Fire Stop)

اف‌اس 20 ترکیبی آتش بند (بتن ضدآتش) است که برای درزبندی دیوارها و مجراها (Opening) و همچنین کف اتاق جهت مقاومت در برابر سرایت آتش مورد استفاده واقع میشود. این ماده بر اساس استاندارد BS 476:Part 22 تست شده است. این ماده حفاظت لازم را به مدت ۶ ساعت در برابر سرایت آتش تا ۱۱۰۰ درجه فراهم میکند. این ماده بر اساس ملاتی تولید شده است که با آب مخلوط شده و درون محفظه‌ها و شکافهای مورد نظر کار میشود. در هنگام کار با لوله های پلاستیکی، این لوله ها را باید قلاده های آتش بند یا بست های باد کننده (اف‌اس۲۴) لوله که آنها هم از دیگر محصولات اف‌اس هستند، محافظت کرد.  در کف اتاق، پانلهایی با ضخامت ۵۰ میلی‌متر آماده شده و در داخل شکاف مورد نظر قرار داده شده و امر درزگیری آن را میتوان با اف‌اس  ۲۰ انجام داد. ماده آتش بند اف‌اس ۲۰ به داخل این شکافها داخل شده  و سخت میشود.
در دیوارها، ترکیب آتش‌بند اف‌اس ۲۰، با به صورت غلیظ تر تهیه کرده و در داخل شکافهای مورد نظر قالبگیری میکنند تا بتواند حفاظت لازم را در برابر سرایت آتش فراهم کند.  این ماده برای نصب تجهیزات دیگر به راحتی قابل سوراخ کاری است

پوشش منبسط شونده کابل
(Ablative)

اف‌اس ۱۵ انقلابی در زمینه پوشش محافظ کابل است. این ماده پوشش باد کننده و آب‌پایه است که برای کاربردهای داخلی و خارجی برای جلوگیری از سرایت آتش به کابلهای تکی یا دسته ای به کار برده میشود. این ماده در مجاورت آتش متورم شده و انرژی مورد نیاز خود را از گرمای آتش کسب میکند و در حین مواجهه با آتش، از طریق واکنشهای شیمیایی و الکتریکی (برای مثال، تبخیر، کراکینگ شیمیای و ذوب)، مقدار زیادی از انرژی حرارتی را جذب کرده و در این حین کابل را برای مدت زمان معینی تا تکمیل شدن این فرآیندها، خنک نگاه میدارد. اف‌اس ۱۵ به دلیل ضخامت کم، راهکاری عالی برای حفاظت کابلها میباشد.

پوشش محافظ کابل
(Intumescent)

اف‌اس ۱۱، پوششی بادکننده (intumescent) است که در محیطهای داخل ساختمان به کاربرده شده و از سرایت آتش به کابلهای مجاور جلوگیری میکند. این پوشش کابلها را از لحاظ الکتریکی عایق سازی میکند. در زمان بروز آتش، این پوشش تا ۷۰۰٪ منبسط شده و لایه عایقی را بر روی کابل ایجاد میکند که آن را از حرارت و سرایت شعله محفوظ نگاه داشته و به صورت موثری یک بالشتک مصنوعی را حول کابل ایجاد میکند. اف‌اس ۱۱ در هنگام منبسط شدن، از نفوذ آتش به داخل کابل جلوگیری میکند. چون که آتش برای تداوم پیدا کردن نیاز به اکسیژن دارد، محیطی با میزان اکسیژن کمتر، به این معنی  است که آتش نمیتواند به سرعت قبل گسترش پیدا نماید و این امر باعث افزایش طول عمل و اطمینان پذیری کابلی میشود که این پوشش از آن محافظت میکند. ضخامت مورد نیاز برای پوشش دادن کابلها با این ماده تنها ۱ (یک) میلیمتر است.

اطلاعات تماس
در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
 
 
 
درباره شرکت غرب فلز
شرکت غرب فلز، تولیدکننده و تامین کننده تجهیزات و سیستم‌های مورد نیاز برای واحدهای تولیدی و کارخانه‌های صنعتی نظیر فولادسازی‌ها، نیروگاهها، پالایشگاهها با تکیه بر فناوری‌های داخلی و پشتیبانی شرکتهای قدرتمند صنعتی اروپایی میباشد. بازه فعالیتهای غرب فلز طیف وسیعی از نیازهای واحدهای صنعتی شامل مواد آتش‌بند، قطعات آب‌خنک، قطعات مسی، سیستم‌های انتقال توان الکتریکی، بهینه سازی و اتوماسیون را پوشش داده است.
کلیه حقوق این وبگاه متعلق به شرکت غرب فلز میباشد