دانلود کاتالوگ
قطعات صنعتی آبگرد

قطعات مدارثانویه

این قطعات رابط بین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریک یا پاتیلی با بازوی الکترودگیر از طریق کابلهای آبگرد بوده و به دلیل جریان عبوری زیاد از آنها، به منظور دفع حرارت، به صورت آبگرد طراحی و ساخته میشوند. شرکت غرب فلز با کمک شرکتهای همکار خود، امر طراحی و ساخت این مجموعه را با توجه به مشخصات ترانسفورماتور و کوره انجام داده و در شرکت های فولاد سازی داخل کشور نصب کرده است. بخشهای عمده این مجموعه عبارتند از:
فلکسیبل های مسی
باس بار اصلی هر سه فاز
ترمینال هد نصب کابل آبگرد
ساپورتهای سقفی و دیواری
عایقهای الکتریکی و حرارتی
قطعات فولادی آبگرد برای ساپورت مجموعه

انواع قالبهای آبگرد

قالبهای آبگرد به صورت عمده در خطوط تولید ریخته گری پیوسته کاربرد دارند، در  این محیط به علت مجاورت قطعات با حرارت زیاد، لازم است که قطعه به صورت آبگرد طراحی و ساخته شود. جنس غالب این قطعات از مس بوده و در پاره از موارد از فولاد ضدزنگ ساخته میشود. ابعاد و اندازه و شکل این قالب ها بسته به نوع کارکرد و نوع خط تولید بوده و بنا به نیازهای مشتریان قابل ساخت میباشد. این قالب ها پس از ساخت، به مدت یک ساعت با فشار هشت بار تست شده تا اطمینان حاصل شود که قطعه نشتی ندارد.

کنتاکت پد مسی

کنتاکت پد مسی رابط بین بازوی الکترودگیر و خود الکترود در کوره های قوس الکتریکی و پاتیلی بوده و نقش هادی جریان زیاد برق را بر عهده دارد، با توجه به اینکه این قطعه در مجاورت حرارت زیادی است، باید به صورت آبگرد طراحی شود، این قطعه به صورت فورج شده و ریخته گیری شده توسط شرکت غرب فلز تولید و تهیه شده و در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد، اندازه و شکل این قطعه متناسب با کوره مقصد بوده و بنا به اقتضای فنی همان کوره ساخته و تحویل میشوند، پس از کنترل ابعادی، این قطعات پس از ساخت با فشار هشت بار تست شده تا اطمینان حاصل شود که نشتی نداشته باشند.

کابل آبگرد

کابلهای آبگرد برای رساندن جریان برق از منبع توان به کوره مورد استفاده قرار گرفته و دارای انواع مختلفی هستند، همه کوره های الکتریکی اعم از قوس الکتریکی، پاتیلی و القایی به این کابل نیاز مبرم داشته و کیفیت و مرغوبیت و اطمینان پذیری این قطعه، نقش حساسی در امنیت و کارکرد کوره بازی میکند. شرکت غرب فلز با تجربه ای دیرینه در امر طراحی و ساخت کابل آبگرد، تقریبا به عنوان یگانه تامین کننده داخلی شرکتهای مصرف کننده این محصول شناخته شده و با تکیه بر این تجربه و طیف وسیع کابلهای ارائه شده برای هر نوع کوره ای، انعطاف پذیری بالایی در پاسخگویی به نیاز کارخانجات صنعتی از خود نشان داده است.
اطلاعات تماس
در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
 
 
 
درباره شرکت غرب فلز
شرکت غرب فلز، تولیدکننده و تامین کننده تجهیزات و سیستم‌های مورد نیاز برای واحدهای تولیدی و کارخانه‌های صنعتی نظیر فولادسازی‌ها، نیروگاهها، پالایشگاهها با تکیه بر فناوری‌های داخلی و پشتیبانی شرکتهای قدرتمند صنعتی اروپایی میباشد. بازه فعالیتهای غرب فلز طیف وسیعی از نیازهای واحدهای صنعتی شامل مواد آتش‌بند، قطعات آب‌خنک، قطعات مسی، سیستم‌های انتقال توان الکتریکی، بهینه سازی و اتوماسیون را پوشش داده است.
کلیه حقوق این وبگاه متعلق به شرکت غرب فلز میباشد